Higiena i pielęgnacja tatuażu:

  1. Po wykonaniu tatuażu należy chodzić z nałożoną folią przez 3 godziny. Następnie zdjąć folię, przemyć świeży tatuaż letnią wodą z szarym mydłem lub płynem do higieny intymnej. Osuszyć papierowym ręcznikiem delikatnie dociskając, a nie trąc. Posmarować (najlepiej wklepać) delikatnie kremem Easy Tattoo, Balm lub InkLab następnie owinąć folią spożywczą.
  2. Przed snem koniecznie zmienić opatrunek według punktu 1!
  3. Na drugi dzień, zaraz po przebudzeniu, zdjąć folię, umyć i wysuszyć ręczniczkiem i ponownie posmarować cienką warstwą kremu do tatuażu! Czynność powtarzać 3-4 razy dziennie. Trzeba pamiętać, aby przed nałożeniem nowej warstwy kremu każdorazowo umyć tatuaż według punktu 1. Jeżeli z jakiś przyczyn nie mamy dostępu do tych produktów można użyć chusteczek nawilżonych dla dzieci lub do higieny intymnej – bez substancji zapachowych!
  4. Drugiego wieczora należy powtórzyć proces umycia, smarowania i foliowania.
  5. Od trzeciego dnia należy już tylko smarować tatuaż samym kremem (nie ma konieczności używania folii) 3-4 razy dziennie, przez około 2 tygodnie.
  6. W dzień wykonania tatuażu często pojawia się gorączka, także można zastosować leki przeciwgorączkowe.
  7. Po około 4 lub 5 dniach, z tatuażu zacznie schodzić skóra, nie wolno jej zrywać na siłę, musi sama zejść. W mniej więcej tym samym czasie, miejsce to może zacząć mocno swędzieć, ale nie wolno go drapać, ponieważ można w ten sposób zniszczyć tatuaż i doprowadzić do powstania blizn.
  8. Przez 3 dni po wykonaniu tatuażu nie powinno się spożywać alkoholu. Przez dwa najbliższe tygodnie zrezygnować z basenu, siłowni a przez miesiąc nie narażać miejsca wytatuowanego na kontakt ze słońcem oraz nie chodzić na solarium.

 


powrot do strony głównej || czytaj więcej

back to top